Máte již účet?

Forgot your password?

Zapoměli jste heslo?

Naše fotostudio se zabývá nejvíce fotografováním svateb, na které navazujeme fotografováním budoucích maminek
a společnou rodinnou fotografií včetně vašich mazlíčků.

Svatební fotografie


Svatební fotografii se věnuji 11 let a za tuto dobu se změnil nejenom přístup zákazník-fotograf ale hlavně styl a požadavky našich zákazníků. Jakoby svatební fotografie nabrala nový rozměr a dostala téměř křídla. Novomanželé si stále častěji přejí zachytit ve vtipných nenásilných aranží, kterými se pobaví všichni svatebčané a navodí se tak příjemná atmosféra.
Pro vzájemnou spolupráci a nejlepší výsledek je pro nás důležitý „chtít se fotit“. Ráda uvítám jakékoli vaše nápady, vždyť i já se neustále učím. V průběhu fotografování vám samozřejmě poradím, jak se postavit jak se tvářit kam se podívat a podobně.

Vše je individuální a záleží jen na nás jak se dohodneme a na konkrétní situaci.

Moje svatební fotografie jsou dynamické, zachycují neopakovatelné momenty, atmosféru ale i charakteristické detaily. Každý fotograf má svůj osobitý styl a nápaditost, a proto je velmi dobré shlédnout ukázku jeho tvorby a vybrat toho, který se vám líbí nejvíce. Určitě je lepší upřednostnit profesionálního fotografa, který má již mnoho zkušeností, je kreativní, tvůrčí a nechybí mu ani organizační schopnosti, které jsou obzvlášť důležité při fotografování skupinových fotek rodičů, kamarádů a dalších sezvaných hostů.
Vždy se snažím se snoubenci sejít předem a domluvit průběh svatebního dne, styl fotografií, jejich představy a pod. Domluvíme si zda preferují reportážní styl či stylizované fotografie, detaily, kolik záběrů hostů nebo skupinových a rodinných fotografií. Navíc bližší poznání může vzbudit větší důvěru a uvolněnost při samotném focení. Ráda využívám prostory a místa pro svatební fotografii nezvyklé někdy až netradiční. Koleje, polní cesty, rozkvetlé louky, zajímavá architektura…možnosti jsou téměř nevyčerpatelné.
Pokud jste se již rozhodli investovat do pořízení profesionálních fotografií, vyčleňte si na samotné fotografování čas, o který se posune oběd či jiná společenská zábava.
Minimem je půlhodina fotografování samotných novomanželů v přilehlých exteriérech. K tomu připočítejte ještě povinné skupiny s příbuznými a nejbližšími přáteli. Tomu pak přizpůsobte i načasování svatební hostiny. Věřte tomu, že pokud budete v časové tísni, bude to na výsledných fotografiích znát.
Informujte svatebčany, že focení v parku, nebo zámecké zahradě vezme nějaký čas. V ideálním případě by mohlo být přichystané malé občerstvení pro svatebčany koláčky a podobně. A nebo volit variantu: nejdříve hostina pro všechny, později focení v parku. Výhody jsou jasné. Fotograf může zachytit i svatební hostinu a o svatebčany bude dobře postaráno. Vy budete mít fotografie pořízené v odpoledním světle či západu slunce, kdy záběry mají neopakovatelnou atmosféru. Pro své blízké je možnost objednat si mé služby formou dárkového poukazu či jako svatební dar.
Každý svatební fotograf má svůj vlastní styl tzv. rukopis, kterým se odlišuje od konkurence, a který bude všem čitelný - mnohdy je i přes kopírování konkurence nenapodobitelný.

Pro ochranu zájmů zákazníků vyžadujeme sepsání vzájemné smlouvy s přesným stanovením podmínek a smluvní ceny.


Jak probíhá fotografování ve svatební den


Nejkrásnější svatební fotografie vznikají již od ranních příprav nevěsty a ženicha. Obvykle přijíždím v dobu, kdy se začíná líčit a česat. Mezi tím zachytím přípravy okolo příjezd příbuzných a dalších hostů, zdobení aut a jiné zajímavé momentky s tím spojené jako jsou tradiční zvyky atd.
Po příjezdu na místo, kde se bude svatba konat fotím příjezd ženicha a nevěsty, stříhání občanek, příchod svatebního průvodu k obřadnímu místu, rodiče, svědky a samotný obřad, svatební slib, výměnu prstýnků, novomanželský polibek, podpisy manželů, svědků a gratulace. Po skončení gratulací a opuštění obřadního místa většinou následují překvapení od pozvaných hostů, házení rýže a další smršť překvapení, které s oblibou zachytím.
Po té následuje fotografování všech hostů na společné fotografii. To je potřeba udělat co nejdříve, aby se nám hosté nerozutekli.
Pak následuje fotografování menších skupinek ať rodiny nebo kamarádů, pánská a dámská jízda a dalších. Během vašeho svatebního dne se snažím zachytit zajímavé momentky, všechny svatebčany, vyfotit Vás s rodiči, příbuznými a přáteli kamarády, detaily, ale zejména se budu ve svých fotografiích orientovat na Vás dva. V době, kdy jsem s Vámi na svatbě, fotím dle svého uvážení, takže pokud máte zájem o konkrétní fotografie, prosím řekněte si o ně, ráda Vám vyfotím vše, co je pro Vás důležité, nebo je možné tyto informace sdělit i předem, abyste měli na fotkách opravdu to, co chcete….např. celou výzdobu, všechny hosty, různé detaily… Neváhejte mi říct o fotky s tetičkou, babičkou a dalšími, na kterých vám záleží.
Na společné fotografování vašich portrétů je nutné si vyhradit dostatek času. Můžeme pak v klidu pořídit více snímků v různých pozicích a prostorách.
Po té s vámi odjedu na svatební hostinu, kde zdokumentuji výzdobu svatební tabule, rozbíjení talíře, přípitek, proslov, pozvání ke svatebnímu stolu, krmení tradiční polévkou, krájení svatebního dortu, házení svatební kytice. Společné snímky můžeme fotografovat hned po obřadě, nebo až po svatební hostině, jak dlouho budete mít náladu a chuť.
Pokud budete chtít, mohu s vámi zůstat do večerních hodin a zachytit průběh vašeho veselí, první tanec, únos nevěsty a při západu slunce pořídíme ještě několik romantických záběrů.
Mým cílem je, aby bylo fotografování pro všechny zábavou a příjemným zpestřením ve Vašem svatebním dni.

Máte-li zájem o nafotografování svatby kontaktujte mě dostatečně dopředu.
Navrhnu Vám schůzku (nejčastěji v ateliéru), kde dohodneme podrobnosti. Společně probereme jak bude focení probíhat a vyslechnu vaše přání a představy. Teprve po této schůzce je objednávka a rezervace závazná.

Ke každé svatbě přistupuji individuálně.

Pokud mne kontaktujete ohledně focení svatebních fotografií a dostanete zpětnou odpověď, že termín je volný, prosím o potvrzení rezervace Vaši objednávky včas (nejpozději do 5 dnů) a to z důvodu uvolnění termínu pro ostatní zájemce!.


"Kdo chvíli stál, již stojí opodál - den žádný dvakrát se již nenarodí, čin dvakrát neuzraje.“ (Jan Neruda)

Petra Jansová

Copyright © 2009 Petra Jansová. Všecha práva vyhrazena.